Bu Proje Hayat Kurtarıyor

Jülich Araştırma Merkezi bilim insanları bu tür trajedileri önlemeye çalışıyor.

Jülich Araştırma Merkezi’nden Armin Seyfried, “Basigo Projesi’nde itfaiye, polis ve güvenlik birimleriyle birlikte çalışıyoruz ve büyük organizasyonlarda güvenliği nasıl artırabileceğimizi araştırıyoruz” diyor.

Basigo: Büyük organizasyonlardaki güvenlik açıkları… Düsseldorf’taki fuar alanında yürütülen araştırmaya 700 kişi katılıyor. Tavandaki 30 kamera, kalabalığın her hareketini kayda alıyor. Kişiler, şapkalardaki barkotlar sayesinde ayırt edilebiliyor.

Bulguları İnternet’te paylaşıyorlar Son derece önemli bir deney: İlkyardım ekipleri, kalabalığın içinde ilerleyebilmek için ne kadar zamana ihtiyaç duyuyor? Jülich Araştırma Merkezi’nin elde ettiği bulgulardan, dünya genelinde faydalanılıyor.

Armin Seyfried, “Verilerimizi uluslararası alanda, diğer araştırmacıların da rahatlıkla elde edebileceği şekilde internet sayfasında paylaşıyoruz. Oradan, videolar indirilebiliyor. Bu verileri kendi bulgularını daha iyi hale getirmek için kullanan her bir araştırmacı adına çok memnunum” diye konuşuyor.

Facebook Twitter Stumbleupon Likedin Reddit Technorati Delicious Digg Deviantart Youtube Rss

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*